Опис проекту:
Проект стосується (ре)кодифікації комерційних кодексів у країнах Вишеградської групи та Україні.
Основним стратегічним документом євроінтеграційних процесів України є Угода про асоціацію між Україною та Європейським Союзом. У цій угоді прописані зобов’язання України перед Європейським Союзом, а також те, як саме Європейський Союз сприятиме на шляху євроінтеграції.
Поточна ситуація. Господарський кодекс України (2004 р.) зазнав значного впливу пострадянських законодавчих традицій через спільне історичне походження всіх пострадянських держав. Проте з 2014 року Україна змінює вектор розвитку. Гармонізація приватного права до стандартів європейського acquis communautaire є одним із ключових питань Угоди про асоціацію. Одним із кроків до євроінтеграції є модернізація Господарського кодексу України.
Досвід держав V4. Країни V4 мають величезний досвід у цій сфері. Чехія прийняла новий Цивільний кодекс (2012) та Акт про корпорації, Польща прийняла Кодекс торговельних товариств (2000),Угорщина включила питання юридичних осіб до Цивільного кодексу (2013). Словаччина також значно оновила Цивільний кодекс протягом останніх двох десятиліть. Досвід цих держав, новаторські ідеї, втілені в їхніх приватноправових кодифікаціях, мають велике значення для сучасного вдосконалення законодавства України.
Завдання:
- вивчити кодекси комерційного права країн V4, а саме історію його створення, новації, які виникають у зв’язку з євроінтеграцією та концептуальні основи Кодексу.
- проаналізувати, які фактори та передумови обґрунтовують необхідність повторної кодифікації Господарського кодексу України, а також ступінь їх використання та чинність. Повторна кодифікація розглядається як процес, який використовується для позначення суттєвих системних нововведень у змісті та структурі чинного кодексу (або групи кодексів і законів) без створення нового.
- дослідити вплив євроінтеграції на законодавчі акти, що регулюють діяльність прибуткових юридичних осіб.
Організація-грантодавець
Грантодавцем виступає Міжнародний Вишеградський фонд.
https://www.visegradfund.org/about-us/the-fund/
Проект фінансується Міжнародним Вишеградським фондом у рамках «Visegrad+ Grants». Visegrad+ Grants підтримують проекти, які сприяють процесам демократизації та трансформації в окремих країнах Західних Балкан (Албанія, Боснія та Герцеговина, Косово, Північна Македонія, Чорногорія, Сербія) та регіонах Східного партнерства (Вірменія, Азербайджан, Білорусь, Грузія, Молдова та Україна).
https://www.visegradfund.org/apply/grants/visegrad-plus-grants/
Місія Міжнародного Вишеградського фонду полягає у сприянні розвитку тіснішої співпраці між країнами Вишеградської групи (V4) — Чехією, Угорщиною, Польщею та Словаччиною — та зміцненні зв’язків між людьми в регіоні.
Співпраця V4 із сусідніми країнами, що розвиваються, також є одним із завдань Міжнародного Вишеградського фонду. Фонд підтримує регіональну співпрацю між неурядовими організаціями з метою розвитку їхніх взаємодії, обміну ідеями та сприяння взаєморозумінню.
Партнери проекту Вишеград+
Партнерами проекту є провідні університети Чехії, Угорщини, Польщі та Словаччини. Вчені університетів-партнерів виступають із доповідями на конференції та проводять лекції для студентів та аспірантів приймаючої установи.
Партнерами проекту є :
Карлівський університет (Прага, Чехія):
Сілезький університет (Катовіце, Польща):
Пештський університет (Пешт, Угорщина):
Трнавський університет (Трнава, Словаччина);